You are hereForum / Haberiniz Olsun ! ! ! / Garanti Bankası Çağrı Merkezi İş İmkanı

Garanti Bankası Çağrı Merkezi İş İmkanı


8 replies [Son gönderi]
11
11 kullanıcısının resmi
User offline. Last seen 25 hafta 2 gün ago. Offline
Joined: 04/06/2006

İstanbul Güneşli'de bulunan Garanti Bankası Çağrı Merkezi için;

• 4 yıllık üniversite mezunu/öğrencisi ya da 2 yıllık MYO mezunu/öğrencisi,
• 27 yaşını aşmamış,
• Askerlik hizmetini tamamlamış ya da en az 2 yıl tecil ettirmiş (erkek adaylar için),
• Haftanın 6 günü, 18:00-23:00 saatleri arasında çalışabilecek,
• Pazarlama ve satış becerileri gelişmiş,
• İletişim ve ikna becerileri gelişmiş,
• Ekip bilinci ile temsil ve takip gücüne sahip

MÜŞTERİ VE SATIŞ TEMSİLCİLERİ aranıyor. İlgilenen adayların www.garanti.com.tr/garantilikariyer internet adresinde özgeçmiş oluşturup ilgili ilana (REF:TBMST) başvurmaları gerekmektedir.

DİKKAT!
Başvuru için son tarih 13/06/2008

musty.
User offline. Last seen 5 years 19 hafta ago. Offline
Joined: 23/01/2008
ücret ne kdr 450-500 ytl

ücret ne kdr 450-500 ytl mı ? böyle oldugunu dusunuyorum . bu ücretin satış için çok çok çok az oldugu kanısındayım aydınlatacak olan var mı ?

venom_087
User offline. Last seen 5 years 38 hafta ago. Offline
Joined: 09/04/2007
Ücret

ücret

texiteti
User offline. Last seen 3 years 51 hafta ago. Offline
Joined: 16/11/2006
+

-

remedium amoris
User offline. Last seen 41 hafta 6 gün ago. Offline
Joined: 24/09/2006
ayrıca...

mezuniyetinizin ertesinde aynı kurumun MT/ST işe alım süreçlerinde diğerlerinden daha fazla önceliğe sahip olacaksınız...

musty.
User offline. Last seen 5 years 19 hafta ago. Offline
Joined: 23/01/2008
tam zamanlı

tam zamanlı calısabılıyoruz degıl mı pekı sımdı okul var o nasıl olacak 13 hazıran son basvuru denılıyor basvuru yapsak temmuzda baslasak okul zmnı da devam ettırme ımkanımız olabılır mı ve satışı beceremezsek ne olacak baska bolume kaydırma yapılabılır mı buradakı satıstan kasıt cagrı arasında mı satıs yoksa ayrı bır departmana baglı olarak mı satıs oluyor ve ıkramıye var mı 3 ay da bır yoksa sadece satısa karsılık mı prım var

texiteti
User offline. Last seen 3 years 51 hafta ago. Offline
Joined: 16/11/2006
-

[quote=musty.]tam zamanlı calısabılıyoruz degıl mı pekı sımdı okul var o nasıl olacak 13 hazıran son basvuru denılıyor basvuru yapsak temmuzda baslasak okul zmnı da devam ettırme ımkanımız olabılır mı ve satışı beceremezsek ne olacak baska bolume kaydırma yapılabılır mı buradakı satıstan kasıt cagrı arasında mı satıs yoksa ayrı bır departmana baglı olarak mı satıs oluyor ve ıkramıye var mı 3 ay da bır yoksa sadece satısa karsılık mı prım var [/quote]

Haftanın herhangi 5 günü 9:00 -18:00 ya da haftanın herhangi 6 günü 18:00-23:00 saatleri arasında çalışabiliyorsunuz. Her yöne servis bulunmakta. Okuldan ya da evinizden binebilme şansınız var.

Başvuru sonrası sınav, mülakat gibi süreçler olacağından başlangıç zaten en erken Temmuz oluyor.
okul zamanı yukarıdaki saatlerde çalışma devam ediyor. En az 1 sene çalışmanız gerekiyor, 2 ay deneme süresi var karşılıklı olarak. Tazminat ödemeden ayrılabilirsiniz bu 2 ay içinde.

Öğrenciler için direkt satış sözkonusu olmuyor. Çağrıyı cevaplama sonrası kişiye özel bir öneri getirmek şeklinde.

İkramiye de mezun olduktan sonra olabiliyor. Öğrenciler için yılda 12 maaş+ 6 ayda bir Eva Prim sistemi dahilinde satış karşılığı alınan bir prim.

musty.
User offline. Last seen 5 years 19 hafta ago. Offline
Joined: 23/01/2008
pekı arkadasım cok saol

pekı arkadasım cok saol sana da zahmet verıoruz ama pekı ben sımdı tam zmn lı baslasam sonra sene ıcınde aksam a donebılıyor muyuz

TiMuCiN
User offline. Last seen 1 yıl 46 hafta ago. Offline
Joined: 07/06/2006
:)

2 yıl önce bu işe başvuru yapmış biri olarak gördüklerimi anlatayım :)

ilk önce yazılı bir sınav var .itü maçka kampusunde. üniversite mezunu/öğrencisi diye bi tabir kullanmışlar ama inanayacağınız kadar mezun abilerimiz ablalarımızda bu işe başvurmuş durumdalardı:) hatta ben öğleden sonra sınava girdiğimde bahçeden bi kaç yüz kişi vardı hatta binli rakamları bulmuş bile olabilir tam rakam hakkında hiçbir fikrim yok sadece sürü halinde binaya girdiğimizi hatırlıyorum.aynı sınav sabahta yapıldığı için bu sayıyı ikiyle çarpın:) öğrencilerden daha çok mezun vardı desem yalan olmaz sanırım benim gördüğüm kadarıyla bu şekildeydi.Şimdi gelelim sınava:)

Sınavda önce size birinci bölüm soruları dağıtıyor cevaplıyorsunuz sonra bitti dediklerinde o kitapcıklar toplanıyor ikinci kitapcıklar veriliyor. Türkçe bölümü vardı öss deki paragraf sorularına benzer sorulardı onları cevapladıktan sonra türkçe bölümü kitapçıkları toplanıyor matematik bölümü soruları veriliyor. matematik bölümü genel olarak 4 işlemden ibaret ama zamanınız kısıtlı olduğu için bu bölümünde biraz pratik olarak kafanızdan işlem yapmanız gerekiyor. kağıdın köşesinde tek tek işlemleri yapmaya kalkarsanız muhtemelen yetiştiremeyebilirsiniz bazı işlemleri doğru şekilde kafadan hesaplamak gerekiyor. Soruların çoğunluğunda yada benim aklımda kalanlar hep para alıp verme sorularıydı. örneğin birisi sizden 5,000 YTL alacak ama bunun 22 tanesi 100 YTL olsun 17 tanesi 50 ytl olsun geri kalanların sayısı önemli değil diyor şıklardan en uygun para dağılımını seçmenizi istiyor buna benzer sorular vardi.daha karmaşık haldede soruyorlar ama genel kalıp bu mantıkta. Ben bu bölümü bitirince kağıdımı aldıklarından sonra etrafa baktım genelde herkes o bölümde takılmıştı 13 tane soru vardı yanlış doğruyu götürdüğü için bu bölümde genelde 5-6 tane boş bıraktıklarını gördüm.bu sınavda insanları eleyen bölüm bu sanırım. türkçe bölümünü genelde doğru yapıyorlardır. Son bölümde 80 soruluk bir kitapçık geliyor 6 dk da bunu cevaplamanızı istiyorlar.Soruların hepsi doğru-yanlış olarak. bir cumle veya işlem vermişler doğru veya yanlıs diye işaretliyorsunuz . soruların hepsi çok kolay ama bundada zaman sıkıntısı oldugunda fazla zaman harcamamak lazım:) bu arada unutmadan söyleyim yanlışlar doğruları götürüyor:) Bu bölümünde (((2 + 2) / 4) * 3) = 3 doğru mu yanlış die soruyorlar. tabi daha karmaşık ve uzun hallerdeki sorularda var matematikteki işlem önceliğini bilmeniz yeter:). Bu bölümde önemli olan 6 dk da 80 soruyu en doğru şekilde cevaplamak.O kadar sınava giren kişiyi gördüğünüz zaman her sorunun kıymetini daha iyi anlayacaksınız:)

Sınavımız bittikten yaklasık 2 hafta sonra garanti bankası bize sonuç hakkında telefonla bilgi veriyor. Sınavı kazanırsanız sizi Taksim deki Garanti Eğitim Merkezi sanırım ismini tam hatırlamıyorum oraya çağırıyorlar.Metro nun yanında ki Garanti Bankası nın yanındaki yokuştan 50 mt aşağı indiğinizde sol tarafta görürsünüz. Beni 2 hafta sonra aradıklarında sınavı kazandığımı Taksim deki eğitim merkezimize görüşmeye beklediklerini söylediler ve görüşme günü ve saatini verdikler.Verdikler gün ve saatte eğitim merkezine gittim.İçerde biraz beklettikten sonra toplantı odasi gibi bir yere 8 kişi olarak davet ettiler bize. adımı okuduklarında adamın elinde ki kağıda baktıgımda görüşmeye gelen ve giden insanlarıda gördüm.sınavı kazanmak pek fayda etmediğini hala bir sürü insanın olduğunu anladım.8 kişi odada girdik 3 tane garanti bankası calışanı vardı. birisi insan kaynakları müdürü diger ikisi de yetkili kişilerdi ama tam hatırlamadığım için görevlerini söylemiyim hiç.Kendimizi tanıttık. bu olay oldugunda ben 2. sınıftım ve o odadaki en küçük bendim:) sanırım ben dahil 2 kişi üniversite öğrencisiydik geri kalanlar mezun olan abi ve ablalardı:)) içlerinde okulu bitirip açık öğretimden 2. üniversite okuyanlarda vardı.

Sonra hepimize birer tane kağıt dağıttılar ve bu kağıtta yazan konuyu aramızda tartışmamızı söylediler. belli bir süre verdiler o süre dolduğunda sizden ortak bir karar alıcaz dediler. Konuda bir metro istasyonu çöküyor içeride 8 tane kişi var bunları kurtarmamız isteniyor. altındada kişilerin özellikleri vardı 2 si yaşlı bir çift bir tane kalp hastası bir tane hamile bayan 2 tane genç çift gibi bilgileri vermişlerdi. her girdiğimizde 2 kişi alabiliyorduk sanırım.bizden kurtarma sırasını tartışmamızı istedikler. Süreniz başladı dediğinde bir tane mezun abimiz:) hemen atladı kendi sıralamasını anlatmaya bağladı.sonra diğerleride evet öle olmalı diye desteklemeye bağladılar yada ufak eklemeler yapmaya çalıştılar. Biraz dinledikten sonra yanlış bir sıralama olduğunu düşündüğüm için kabul etmedim fikri kendi sıralamamı ve nedenini açıklamaya başladım ondan sonra zaten baya bi zamanı yemiş oldum:) diğerleride beni desteklemeye başladılar ve ortak karar olarak benim fikrimi söyledik.Bu arada söyle bişeye dikkat edin siz fikrini söylemeye başladıktan sonra o fikirle konuşup ön plana çıkmak isteyenler olabilir:) ondan söylemek istediğiniz herşeyi belirtin.Neyse benim fikrimi konuştuktan sonra ortak fikrimiz olarak söyledik herhangi bir yorum yapmadılar teşekkür edip yolladılar.

Yaklaşık 2 hafta sonra tekrar aradılar mülakatınız başarılı geçmiştir tebrikler 3. görüşmeye şu gün şu saatte bekleriz falan dediler. o kadar yazılı sınav ve toplu mülakat yetmemiş sanırım 3. e cağırdılar dedim içimden:) her neyse belirttikler gün ve saatte tekrar eğitim merkezine gittim. bir odaya aldılar orda klasik kendini tanıt neler yaparsın, arkadaşların seni nasıl tanır gibi sorular sordular. muhabbet tadında bir görüşme oldu. 3. görüşme kendini biraz anlat, arkadaşların seni nasıl tanır gibi konulardan oluşuyor konuşma tarzına kelimeleri kullanış biçimine dikkat ettiklerini düşünüyorum.Görüşme bittikten sonra tekrar 2 hafta içinde size dönüş yaparız dediler:) Başka bir işe girsem şimdiye 2 aylık çalışan olucaktım zaten:)) Bu arada 3. görüşmeye kadar ben işin güneşli de olduğu kısmına dikkat etmemiştim:)) ben ümraniye oturuyordum bilmeyen için tarif ediyim güneşli istanbul un avrupa yakasının bir ucu, ümraniye anadolu yakasının diğer ucu:) sanırım sadece gidiş için trafiği falan katarsak 2-3 saatimi bulurdu:) bi de dönüş var:) biraz daha dişimi sıksam ankaraya giderim:)) Servis falan varmış ama ne kadar fayda edecekki benim için:) görüşme esnasında ümraniye-güneşli muhabbeti döndü bir ara o sırada zor olmaz mi dediğinde olmaz mars a bile giderim beni işe alın şeklinde yalakalık yapacığıma evet zor olucak dedim . Biraz bu konu üstüne ve sınav dönemi üzerine konuştuktan sanırım cok zor olur hissini istemeden vermiştim:) 4. görüşme yok korkmayın:) 3. görüşmeden sonra doğal olarak başkasını işe aldılar:) Böylece garanti maceram ve iktisat alanındaki ilerleme çabam bitmiş oldu:) Bu pozisyonun işe alım sürecinde gördüklerim bunlar umarım biraz aydınlatıcı olmuştur:) Orda çalışan arkadaşlar varsa ofis ortamı hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilir...

Birazda bu konu hakkında kişisel görüşlerimi belirteyim:)

Bu bölümde okuyan ve bankacılık alanında çalışmak isteyenler için güzel bir fırsat.Alt tarafı telefonlara bakıyoruz diyip umursamayan insanlar çok ama kimse sizi mezun olduktan sonra müdür yapmaz.o kadar mezun kişiyi bu pozisyon için gördüğümde bu pozisyonun önemini anlamıştım. Üniversite öğrencileri için güzel bir başlangıç bankacılığın nasıl yürüdüğünü hangi birimlerinin ne iş yaptığını falan öğrenebileceğiniz bir pozisyon.Hangi iş olursa olsun böyle bir dönemden geçmeniz şart.Mezun olduktan sonra başka departmanlara terfi etmek diğer kişilerden çok daha kolay olacaktır. O kadar mezun olan kişiyi bu pozisyonunuz sayesinde bir anda elemiş olacaksınız. Bu sektörü düşünen arkadaşlar için bence çok güzel bir seçenek. İş zor, parası az ....vs gibi bir sürü neden sunabilirsiniz ama biryerden başlamadan hayal ettiğiniz pozisyona ya ulaşamazsınız yada daha geç ulaşırsınız.Sanırım benim için dönüm noktası bu iş oldu:) Ondan sonra liseden beri ufak ufak ilgilendiğim programcılık alanına profesyonel olarak yönelmeye başladım şu an bir yazılım firmasının yazılım ekibinde proje yazıyorum. Tahmin ettiğiniz gibi işten kaytırıp bu metni yazdım:) Şimdi 4. sınıfım seneyede 4. sınıf olarak kalmaya devam edicem:) Garanti bankasının bu pozisyonu hakkında şuan için hatırladıklarım bunlar girecek olanlara şimdiden başarılar ;) ( Biraz işe döneyim yoksa tekrar iktisat a yönelmek zorunda kalabilirim:P )